Celem konferencji jest upamiętnienie ruchu społecznego

Skype filarem konferencji „Solidarność dla przyszłości”

Skype umożliwi Lechowi Wałęsie, Carlosowi Belo i Aleksandrowi Kwaśniewskiemu, udział w konferencji "Solidarność dla przyszłości" poprzez wideopołączenie.

5 grudnia, podczas Forum Młodych, zdobywca Pokojowej Nagrody Nobla, biskup Carlos Belo zabierze głos na żywo dzięki wideo połączeniu nawiązanemu za pomocą Skype’a. Biskup Belo będzie łączył się z uczestnikami konferencji z Porto. 6 grudnia, podczas forum zatytułowanego „Europa – Źródło Stabilności Czy Zagrożeń dla Pokojowego Rozwoju Świata w XXI Wiek”uczestnicy obejrzą specjalną wiadomość przekazaną przez Prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, która została wcześniej zarejestrowana poprzez wideo połączenie Skype’a.

Każde przemówienie będzie wyświetlane na dwóch ekranach plazmowych, co pozwoli uczestnikom obserwować rozmówców. Łączący się z Portugalii biskup Belo będzie widział osoby zgromadzone przed ekranami. Kiedy biskup zabierze głos, jego słowa zostaną automatycznie skierowane do systemu tłumaczenia, dzięki czemu goście konferencji, za pomocą słuchawek, usłyszą wypowiedź w swoim języku. Wszelkie pytania kierowane do biskupa również trafią do systemu tłumaczeń, co pozwoli mu słyszeć pytania w swoim języku.

Konferencja „Solidarność dla przyszłości” odbędzie się w Centralnym Muzeum Morskim w Gdańsku. Jej celem jest upamiętnienie ruchu społecznego „Solidarność”, który na zawsze zmienił bieg współczesnej historii. Uczestnicy konferencji będą również dyskutować nad współczesnymi zagrożeniami, jakie stawia przed ludzkością globalizujący się świat.

W konferencji udział wezmą postacie ze świata polityki m.in. Władysław Bartoszewski, Jerzy Buzek, Premier Donald Tusk czy Minister Spraw Zagranicznych Radosław Sikorski. Na specjalne zaproszenie Lecha Wałęsy w konferencji uczestniczyć będą także laureaci Pokojowej Nagrody Nobla – Dalajlama XIV, Frederik Willem de Klerk i Shirin Ebadi.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.