WD factory

Western Digital zwalnia 2500 osób, zamyka fabryki

Jeden z największych producentów dysków twardych przeżywa kłopoty. Nieuniknione są zwolnienia, zamknięcia dwóch fabryk oraz obniżenie kapitału na rok fiskalny 2009.

Kryzys finansowy dopada również największych, czego przykładem może być firma Western Digital, której dochód z czwartego kwartału ma wahać się między kwotami 1.7, a 1.8 miliarda dolarów.

Poprzednie przewidywania zakładały dochód na poziomie nawet 2.15 mld dolarów. Korporacja z Newport Beach zapowiada więc plan wyjścia z nadchodzących kłopotów, którego pierwszym krokiem ma być przerwanie prac produkcyjnych od 20 grudnia, do 1 stycznia 2009 roku.

Na tym niestety się nie kończy, jako że WD zamierza zwolnić aż 2500 pracowników (5 procent całej siły roboczej firmy), zamknąć fabrykę dysków twardych na Tajwanie, zamknąć lub sprzedać jedną z dwóch fabryk w Malezji, zredukować ilość godzin pracy produkcyjnej o 20 procent oraz zmniejszyć kapitał na rok fiskalny 2009 z 750 do 500 milionów dolarów.

To wszystko razem wzięte ma skutkować corocznymi oszczędnościami w wysokości 150 mln dolarów.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.