napęd dvd

Wymuszenie instalacji systemu operacyjnego na partycji C:

Z upływem czasu przyzwyczailiśmy się do tego i nie chcemy zmian: system operacyjny ma zostać zainstalowany na pierwszej partycji pierwszego dysku twardego komputera i spełniać swoją rolę jako napęd C:\. Co jednak robić w sytuacji, gdy partycja ta nie jest dostępna dla systemu operacyjnego?

Fenomen taki często występuje w przypadku komputerów ze zintegrowanym czytnikiem kart pamięci. Zależnie od BIOS-u system operacyjny interpretuje cztery stacje kart jako napędy C, D, E  oraz F, umożliwiając oznaczenie pierwszej partycji dysku twardego dopiero literą G. W tej sytuacji najpierw przerywamy instalację, następnie po restarcie komputera przechodzimy do ustawień BIOS-u, przeważnie naciskając klawisz [Delete] lub [F1]. W BIOS-ie wybieramy »Advanced« lub kartę o podobnej nazwie. Teraz wyszukujemy opcję »Onboard Device Configuration« (bądź podobnie się nazywającą) w celu wyłączenia kontrolera USB. To powinno wyłączyć czytnik kart. Jeżeli chcemy mieć absolutną pewność, możemy również, dostając się do wnętrza komputera, tymczasowo wyjąć z płyty głównej wtyczkę USB czytnika kart pamięci. Teraz ponownie uruchamiamy komputer z płytą instalacyjną systemu operacyjnego, odpowiednio dzielimy dysk na partycje i rozpoczynamy instalację, tak jak zamierzaliśmy, na partycji C:.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.