Ważący 1,18 kilograma netbook, dostępny będzie w kilku kolorach: czarnym, białym, czerwonym i niebieskim

10-calowy Aspire One oficjalnie za 299 funtów

Acer wreszcie oficjalnie przedstawia swojego 10-calowego netbooka Aspire One, którego wyposażył w procesor Atom, do 2 GB pamięci RAM oraz 160-gigabajtowy dysk twardy.

Już od jakiegoś czasu w Internecie krążyły słuchy o większym bracie 8,9-calowego netbooka Aspire one. Teraz tajwański producent oficjalnie wprowadza na rynek ultramobilny komputer, wyposażony w 10-calowy ekran LCD z podświetleniem diodami LED i rozdzielczością 1024 x 600 pikseli. Ponadto netbook wyposażono w procesor Intel Atom z taktowaniem 1,6 GHz, do 2 GB pamięci RAM, zintegrowaną grafikę GMA 950, dysk twardy o pojemności 160 GB, WiFi, Bluetooth oraz opcjonalnie łączność WiMAX, czy 3G, kamerę internetową i 6-komorową baterię, która pozwoli na 7 godzin ciągłej pracy.

Większy model Aspire One sprzedawany będzie z preinstalowanym systemem Windows XP, w cenie 299 funtów, co w przeliczeniu daje kwotę powyżej 1 400 złotych. Cena wydaje się być konkurencyjna, w porównaniu z innymi, podobnie wyposażonymi netbookami.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.