PlayStation 2 żyje i ma się BARDZO dobrze

A konsolą roku zostaje… PlayStation 2!

Nintendo Wii jest bez wątpienia królem sprzedaży. Ale przy której konsoli spędzamy najwięcej czasu? Okazuje się, że przy... PlayStation 2.

Badanie Nielsena przeprowadzono w dość oryginalny sposób. Zdecydowano się zignorować liczbę sprzedanych konsol i skupić się na samych graczach. Bardzo upraszczając, zbadano poziom faktycznego zadowolenia klienta na podstawie czasu spędzanego nad grami w ubiegłym roku.

Wyniki przedstawiono w sposób czytelny: wartość 100% to ilość czasu, jaką łącznie spędzili wszyscy Amerykanie nad grami. Wnioski są zdumiewające. Okazuje się, że najchętniej spędzamy czas przy konsoli PlayStation 2 – 31,7% czasu spędzono właśnie nad tą konsolą. Na drugim miejscu uplasował się Xbox 360 z wynikiem 17,2%. Dopiero na trzecim miejscu znajdziemy króla sprzedaży, czyli Nintendo Wii,  z wynikiem 13,4%. Na szarym końcu uplasowały się Xbox (9,7%), PlayStation 3 (7,3%) i Nintendo GameCube (4,6%). W badaniu nie brano pod uwagę konsol Nintendo DS i Sony PSP.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.