LEGO Digital Blue

Aparat cyfrowy i odtwarzacz MP3 z klocków LEGO

Digital Blue i LEGO Systems podpisały umowę licencyjną, na mocy której powstaną urządzenia elektroniczne, jak np. odtwarzacz muzyczny, czy pendrive, zbudowane z klocków LEGO.

Wielu z nas w młodości budowało z klocków LEGO samochody, helikoptery, czy motorówki. Nie przypominam sobie, bym wtedy myślał o konstruowaniu z nich działającego aparatu fotograficznego, odtwarzacza muzycznego, walkie talkie, czy pamięci flash. Tymczasem paręnaście lat później firma Digital Blue zajmie się produkcją właśnie takiego sprzętu elektronicznego, po podpisaniu umowy z LEGO Systems.

Obie firmy planują tworzyć również nieco większe urządzenia, jak bum-boksy i radiobudziki, zbudowane również z klasycznych klocków, tylko nieco powiększonych.

Linia produktów LEGO gotowa będzie już w wakacje 2009 roku, natomiast ceny poszczególnych modeli będą oscylować między 20, a 60 dolarami. W przeliczeniu daje to kwoty od 70 do ponad 200 złotych.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.