Apple i LG logo

Apple podpisuje 5-letnią umowę z LG

LG Display poinformowało, że przez pięć najbliższych lat będzie dostarczało wyświetlacze firmie Apple. Jeszcze w styczniu koreański producent otrzyma 500 milionów dolarów zaliczki.

LG Display oraz Apple doszły do porozumienia i podpisały kontrakt, na mocy którego koreański producent będzie dostarczał amerykańskiej firmie wszelkiego rodzaju wyświetlacze. Szczegóły finansowe umowy nie zostały ujawnione. Wiadomo natomiast, że LG jeszcze w styczniu otrzyma 500 milionów dolarów zaliczki. Pomimo tego, że obie firmy już współpracowały w przeszłości, tak długa umowa jest wyraźnym sygnałem pogłębienia stosunków i wspólnej strategii.

LG Display jest odpowiedzialne za niemal 70 procent wszystkich wyświetlaczy w urządzeniach Apple’a, jednak nie wiadomo, czy nowy kontrakt ma zwiększyć tą liczbę, czy też koreański producent skupi się na wdrażaniu bardziej zaawansowanych technologii.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.