Canon i-SENSYS LBP3100

Monochromatyczna drukarka laserowa wyróżniająca się estetycznym wyglądem. Dość wysokie koszty druku, bardzo mały pobór mocy w trybie uśpienia.
Canon i-SENSYS LBP3100
Canon i-SENSYS LBP3100

Nowa drukarka Canona wyróżnia się na tle konkurencji przede wszystkim estetycznym wyglądem – obudowa jest wykonana z białego tworzywa o wysokim połysku, a pokrywa tacy na papier (150 arkuszy) składa się w bardzo sprytny sposób tworząc uniwersalny podajnik na jedną kartkę lub kopertę. Pojemność odbiornika to tylko 100 kartek. Brak wyświetlacza w czarno-białej laserówce w tym przedziale cenowym to norma, lecz dziwi brak możliwości wydrukowania strony testowej bez użycia komputera.

Wydruki z Canona LBP3100 są wysokiej jakości, za godny uwagi należy uznać brak zakłóceń na jednolitych powierzchniach. Sterownik GDI o nazwie CAPT (Canon Advanced Printing Technology) zawiera m.in. opcje korekcji jasności, kontrastu i gammy, co jest dość rzadko spotykane. Prędkość jest przyzwoita, choć w przypadku druku tekstu mogłoby być lepiej. Drukarka szybko wychodzi z trybu uśpienia, w którym pobiera tylko 1,6 W.

Koszty druku nie należą do najniższych z powodu małej pojemności tonera startowego (700 stron) i stosunkowo wysokiej ceny standardowych kaset o wydajności 1500 stron (140 zł). Nie są dostępne kasety o zwiększonej wydajności, lecz nie należałoby się tego spodziewać przy maksymalnym miesięcznym obciążeniu wynoszącym według specyfikacji 5000 stron.