AMD Neo vs. Atom

CES 2009: AMD Athlon Neo, czyli kolejny rywal Atoma?

AMD wreszcie przygotowało platformę złożoną z procesora Athlon Neo, chipsetu M690T oraz dyskretnej grafiki ATI, która jednak nie będzie konkurować z procesorem Intel Atom.

Na tegorocznych targach CES, AMD oficjalnie zaprezentuje nową mobilną platformę o nazwie Yukon, która składa się z procesora Athlon Neo z chipsetem M690T oraz opcjonalnie dyskretnej grafiki ATI Radeon HD 3410. Platforma, przeznaczona dla ultracienkich notebooków, jest wspólnym dziełem firm AMD oraz HP. Ta ostatnia już przygotowała notebook oparty właśnie na nowej technologii.

Procesor Athlon Neo, wytworzony w technologii 65 nanometrów, pracuje z częstotliwością 1,6 GHz, natomiast cała platforma wydziela 35 W ciepła. Plan AMD zakłada wypełnienie luki, jaka (wg nich) wytworzyła się między segmentem tanich netbooków (a Atomem na pokładzie), a segmentem wydajnych, ale drogich notebooków opartych na platformie Centrino 2.

W drugiej połowie 2009 roku, AMD planuje wprowadzić dwurdzeniowy procesor Congo, oparty na tej samej, co Neo architekturze.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.