CES 2009: Aparat i drukarka zdjęć w jednym

Na targach CES Polaroid zaprezentował cyfrowy aparat fotograficzny, który potrafi drukować wykonywane przez siebie zdjęcia. Ponadto posiada 3-calowy ekran i 4-krotny zoom cyfrowy.

Polaroid, firma wiecznie żywa, oficjalnie wprowadza na rynek urządzenie PoGo, czyli połączenie cyfrowego aparatu z błyskawiczną, termiczną drukarką zdjęć. Model ten wyposażono w 3-calowy ekran LCD, 4-krotny zoom cyfrowy (bez optycznego) i 16 MB wbudowanej pamięci, którą można rozszerzyć za pomocą kart pamięci SD/SDHC. Co więcej, zanim wydrukujemy zdjęcie, możemy je edytować – przyciąć, czy dodać ramkę.

Podobnie jak w drukarce PoGo, rozwiązanie błyskawicznego druku wykorzystujące specjalny papier, pochodzi od firmy ZINK. Drukowanie fotografii w jedynym obsługiwanym formacie 5 x 7,6 cm, teoretycznie zajmuje około minutę.

Aparat/drukarka Polaroid PoGo trafi na rynek w marcu, w cenie 200 dolarów. W przeliczeniu daje to kwotę powyżej 600 złotych.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.