Intel classmate PC 3rd

CES 2009: Classmate PC trzeciej generacji oficjalnie

Intel oficjalnie zapowiada swój najnowszy projekt dla segmentu edukacji - Classmate PC. Komputery zostały wyposażone w 8,9-calowe, dotykowe i obracane ekrany LCD.

Tak, jak zapewnialiśmy niespełna miesiąc temu, Intel oficjalnie zaprezentował i zapowiedział netbooki Classmate PC trzeciej generacji, które oczywiście skierowane są na segment edukacji. O tym, że ich produkcją zajmie się firma Quanta również Was informowaliśmy, natomiast teraz już wiemy, że spisała się ona całkiem nieźle.

Małe tablety zostały wyposażone w 8,9-calowe, dotykowe ekrany LCD o rozdzielczości 1024 x 600 pikseli, procesory Intel Atom z taktowaniem 1,6 GHz, 1 GB pamięci RAM, dyski twarde o pojemności 60 GB, WiFi oraz 6-komorowe baterie. Co więcej, znajdziemy w nich wodoodporne klawiatury, akcelerometry oraz preinstalowane aplikacje edukacyjne.

Już kilku producentów potwierdziło plany wydania komputerów Classmate PC, w tym CTL w Stanach Zjednoczonych. Tam nowe tablety kosztowały będą 550 dolarów, czyli w przeliczeniu powyżej 1 700 złotych.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.