Procesor i.MX515 może pracować z częstotliowścią do 1 GHz

CES 2009: Nowy konkurent dla procesora Atom

Freescale przygotowuje nowy mobilny procesor oparty na rdzeniu ARM Cortex-A8, który pozwoli obniżyć ceny netbooków nawet do poziomu 200 dolarów (przynajmniej teoretycznie).

Procesor Intel Atom będzie miał kolejnego konkurenta (po modelu VIA Nano) w segmencie ultramobilnych komputerów. Być może Freescale i.MX515 w kwestii wydajności nigdy nie dorówna Atomowi, jednak na pewno zrekompensuje to jego niska cena oraz możliwość wydłużenia pracy komputera po jednym ładowaniu baterii do 8 godzin. Nowy procesor ma być wykorzystywany w netbookach, których koszt nie powinien przekroczyć granicy 200 dolarów (ponad 600 złotych).

Procesor i.MX515 oparty jest na rdzeniu Cortex-A8, potrafi obsługiwać trójwymiarową grafikę oraz odtwarzać wideo w rozdzielczości HD. Największym ograniczeniem jest brak obsługi systemu Windows, a więc klient skazany będzie na użytkowanie systemów Linux.

Freescale na targach CES zademonstruje netbooka zasilanego przez procesor i.MX515, wraz z łącznością WiFi, którą dostarczy firma Pegatron. W sprzedaży natomiast, 8.9- oraz 10-calowe netbooki oparte na procesorze Freescale, powinny pojawić się przed końcem 2009 roku.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.