SanDisk Ultra Backup USB

CES 2009: Pendrive’y SanDiska stworzone dla kopii zapasowych

SanDisk zaprezentuje na targach CES pamięci flash z rodziny Ultra Backup USB, które posiadają przycisk do błyskawicznego tworzenia kopii zapasowej.

Ultra Backup USB to seria pamięci flash o pojemności do 64 GB, które skierowane są przede wszystkim do tych, dla których bezpieczeństwo danych jest zawsze na pierwszym miejscu. Pendrive’y posiadają wysuwany interfejs USB 2.0 oraz dedykowany przycisk do tworzenia kopii zapasowych danych, po wciśnięciu którego, automatycznie tworzone są określone foldery dla nowych plików. Te są również chronione zarówno hasłem, jak i symetrycznym szyfrem blokowym AES. Nowe pendrive’y SanDiska dostępne w cenach od 40 do 200 dolarów (między 120, a 600 zł).

SanDisk aktualizuje również serię pamięci Cruzer, które teraz posiadają inne wzory obudów, pojemność do 32 GB oraz obsługują aplikacje U3, co daje możliwość uruchomienia programu bezpośrednio z pendrive’a.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.