CES 2009: Szwajcarski scyzoryk z 32-gigabajtami pamięci

Presentation Pro to nazwa nowatorskiego gadżetu, który łączy w sobie wielofunkcyjny scyzoryk oraz pamięć flash o pojemności do 32 GB z szyfrowaniem danych AES oraz DES.

Firma Vistorinox Swiss Army, która na targach CES znalazła się po raz pierwszy, zaprezentowała trzeba przyznać dość innowacyjne rozwiązanie typu all-in-one. Presentation Pro to wielofunkcyjny scyzoryk, w którego wyposażeniu znajdziemy również do 32 GB pamięci flash z 256-bitowym, sprzętowym szyfrowaniem danych (AES i DES) oraz czytnikiem linii papilarnych. Gadżet oferuje również łączność Bluetooth z zasięgiem do 30 metrów, wskaźnik laserowy oraz dwa przyciski nawigacyjne do obsługi pokazu slajdów.

Ten użyteczny gadżet dostępny będzie w trzech wersjach – o pojemności 8, 16 oraz 32 GB. Za najmniejszą będzie trzeba zapłacić 170 dolarów (ponad 510 zł), natomiast największa będzie kosztować 335 dolarów, czyli ponad 1 000 złotych.

Dostępne mają być również wersje bez nożyka i nożyczek, tak aby bez problemu i pogwałcenia przepisów TSA, można było wsiąść do samolotu.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.