CES 2009: Telewizor kontrolowany gestami

Hitachi zaprezentowało na targach CES (istniejący już) telewizor HDTV, kontrolowany za pomocą gestów. A to wszystko dzięki nowatorskiemu interfejsowi i sensorowi podczerwieni.

Nowością nie jest sam wyświetlacz, ale nowatorski system podczerwieni, który pozwala kontrolować podstawowe funkcje telewizora. Do prezentacji użyto obecny na rynku model 42X902 UltraThin HDTV oraz gości obecnych na tegorocznych targach. Widoczna na zdjęciach kobieta uruchomiła telewizor przy pomocy machnięcia dłonią, natomiast falowanie ręką pozwalało na zmianę kanałów, czy dostosowanie głośności urządzenia.

Na tym samym stoisku można było zobaczyć prototyp 37-calowego wyświetlacza, który mierząc zaledwie 1,5 centymetra grubości (w najcieńszym miejscu), potrafi generować obraz w rozdzielczości Full HD 1080p. Ekran LCD podświetlany jest diodami LED i oferuje aż o 152 procent szerszą gamę kolorów, w porównaniu z obecnymi na rynku telewizorami.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.