NeoLCD

CES 2009: telewizory przyszłości firmy Panasonic

Plazma o grubości 8,8 milimetra, bezprzewodowa komunikacja HD, minimalne zużycie energii – to wszystko w prototypach nowych telewizorów prezentowanych podczas CES 2009.

Nowoopracowana technologia NeoPDP została wbudowana w dwa typy wyświetlaczy plazmowych.  Pierwszy model to niezwykle wydajne ekrany PDP o przekątnej 42 cali, które wyróżniają się trzykrotnie wyższą efektywnością luminacji przy jednoczesnym obniżeniu zużycia prądu do 1/3 poziomu modeli z 2007 r.. Pomimo takiej poprawy energooszczędności, udało się utrzymać identyczną jasność. Drugim rodzajem są smukłe, 50-calowe ekrany PDP, mające w przekroju około 8,8 mm. Jednocześnie oferują rozdzielczość ruchomego obrazu wynoszącą 1080 linii.

Panasonic stworzył także nową technologię NeoLCD, która jest zintegrowana z energooszczędnym panelem LCD o przekątnej 37 cali, który zużywa 90 kWh prądu rocznie. Wyróżnia się także rozdzielczością ruchomego obrazu wynoszącą 1000 linii, czyli niemal tyle, co w przypadku nowego ekranu plazmowego. Jego zapotrzebowanie na prąd jest o połowę niższe względem wcześniejszych modeli.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.