Samsung Q1EX

CES 2009: Ultramobilny tablet PC z procesorem Nano

Na targach CES Samsung zaprezentował ostatni dodatek do serii komputerów klasy UMPC. Q1EX wyposażono w procesor Nano, 7-calowy dotykowy ekran, łączność HSPA oraz WiMAX.

Samsung Q1EX to najnowszy ultramobilny komputer koreańskiego producenta, który jako jedyny z serii Q1 został oparty na procesorze VIA Nano. Pozostałe modele oczywiście wyposażono w Atoma. Urządzenie posiada 7-calowy, dotykowy ekran oraz szereg użytecznych funkcji, jak nawigacja satelitarna, łączność HSPA i WiMAX, 1,3-megapikselowa kamera, czy Bluetooth. Bateria natomiast pozwoli na 4,5 godziny ciągłej pracy z systemem Windows Vista.

Biorąc pod uwagę obecność systemu Vista, wnioskujemy, że na pokładzie znajdą się również 2 GB pamięci RAM, dysk twardy o pojemności 120 / 160 GB, lub 64- / 128-gigabajtowa stacja SSD. Koreański producent nie poinformował o dacie premiery, czy cenie tego tabletu PC.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.