ASUS Xonar HDAV1.3

Dolby TrueHD w twoim komputerze

Jeśli jesteś audiofilem i właśnie kupiłeś sobie odtwarzacz Blu-ray, karta ASUS Xonar HDAV1.3 jest ciekawą propozycją właśnie dla ciebie.

Zadziwiające jest to, ile czasu minęło od premiery standardu Blu-ray i jak mało urządzeń obsługuje go w pełni. Szczególnie warto tu zwrócić uwagę na standard dźwiękowy Dolby TrueHD, praktycznie nieobecny w komputerach PC. Karta dźwiękowa ASUS Xonar HDAV1.3 ma to zmienić.

Urządzenie składa się z podrasowanego procesora dźwiękowego C-Media AV200, którego możliwości prezentuje dołączone oprogramowanie ArcSoft TotalMedia Theatre. Taki zestaw pozwala na bezstratne odtworzenie dźwięków zapisanych w standardzie Dolby TrueHD w rozdzielczości 24-bitowej przy próbkowaniu 192 KHz. Karta obsługuje oczywiście inne popularne standardy Dolby,  w tym DTS-HD czy Dolby Digital Plus. Urządzenie potrafi obsłużyć sygnał karty dźwiękowej, dlatego też nic nie stoi na przeszkodzie, byśmy podłączyli je do naszego sprzętu jednym kablem HDMI.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.