ASUS Xonar HDAV1.3

Dolby TrueHD w twoim komputerze

Jeśli jesteś audiofilem i właśnie kupiłeś sobie odtwarzacz Blu-ray, karta ASUS Xonar HDAV1.3 jest ciekawą propozycją właśnie dla ciebie.

Zadziwiające jest to, ile czasu minęło od premiery standardu Blu-ray i jak mało urządzeń obsługuje go w pełni. Szczególnie warto tu zwrócić uwagę na standard dźwiękowy Dolby TrueHD, praktycznie nieobecny w komputerach PC. Karta dźwiękowa ASUS Xonar HDAV1.3 ma to zmienić.

Urządzenie składa się z podrasowanego procesora dźwiękowego C-Media AV200, którego możliwości prezentuje dołączone oprogramowanie ArcSoft TotalMedia Theatre. Taki zestaw pozwala na bezstratne odtworzenie dźwięków zapisanych w standardzie Dolby TrueHD w rozdzielczości 24-bitowej przy próbkowaniu 192 KHz. Karta obsługuje oczywiście inne popularne standardy Dolby,  w tym DTS-HD czy Dolby Digital Plus. Urządzenie potrafi obsłużyć sygnał karty dźwiękowej, dlatego też nic nie stoi na przeszkodzie, byśmy podłączyli je do naszego sprzętu jednym kablem HDMI.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.