Dwie serie stacji SSD od Imation

Imation prezentuje dwie serie stacji SSD, które dostępne będą zarówno w rozmiarze 2.5, jak i 3.5 cala. Obie serie - M-Class oraz S-Class - składają się z modeli o pojemności 32, 64 i 128 GB.

M-Class oraz S-Class to dwie nowe serie stacji SSD firmy Imation, złożone z modeli o pojemności 32, 64 oraz 128 GB. Urządzenia z tej pierwszej, sądząc po nazwie serii, wyposażone są w układy MLC NAND, a ponadto w interfejsy SATA 1.5 Gbps, zaś oferują prędkości zapisu i odczytu danych na poziomie odpowiednio 90 oraz 150 MB/s. Modele z serii S, oparte najprawdopodobniej na układach SLC NAND, posiadają interfejsy SATA 3.0 Gbps i osiągają prędkości zapisu i odczytu danych równe 120 i 130 MB/s.

Stacje SSD z serii M-Class zadebiutują na rynku w lutym, w cenie 180 dolarów (powyżej 600 złotych) za najtańszy, 32-gigabajtowy model. Dyski S-Class pojawią się na rynku miesiąc później, w nieznanych jeszcze cenach.

Imation dodaje do swojej oferty również zestawy uaktualnień dla obydwu serii, które znacznie ułatwią wędrówkę systemu, aplikacji i danych z tradycyjnego dysku twardego, na stację SSD. Cały taki zestaw zawiera stację SSD z serii M-Class lub S-Class, kabel połączeniowy USB – SATA, kabel zasilający oraz oprogramowanie Acronis True Image HD.

Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.