Epson B-500DN

archiwum
Epson B-599DN nie grzeszy urodą, jednak gdy mówimy o urządzeniach przeznaczonym do firm – w wypadku których liczy się wydajność, a nie estetyka – obudowa nie ma znaczenia, podobnie jak pokaźne gabaryty. Drukarka jest kosztowna, jak na urządzenie atramentowe, lecz konkuruje z drukarkami laserowymi, których ceny są zbliżone. Wysoka cena Epson B-500D jest rekompensowana przez […]

Zobacz cały ranking:

Epson B-599DN nie grzeszy urodą, jednak gdy mówimy o urządzeniach przeznaczonym do firm – w wypadku których liczy się wydajność, a nie estetyka – obudowa nie ma znaczenia, podobnie jak pokaźne gabaryty. Drukarka jest kosztowna, jak na urządzenie atramentowe, lecz konkuruje z drukarkami laserowymi, których ceny są zbliżone. Wysoka cena Epson B-500D jest rekompensowana przez naprawdę niskie koszty wydruków. Prawdziwa przewaga tego urządzenia nad drukarkami laserowymi nie jest widoczna na pierwszy rzut oka, ale odczuwalna w kieszeni – to kilkakrotnie niższe zużycie prądu podczas drukowania.

Epsona B-500D cechuje duża szybkość wydruków tekstowych i graficznych, porównywalna z szybkością urządzeń laserowych o zbliżonej cenie. Oferując dużą wydajność, testowana drukarka zapewnia naprawdę dobrą jakość kopii. Jedynie do jakości zdjęć można mieć zastrzeżenia, ale i tak jest lepsza niż w wypadku urządzeń innej kategorii. Niestety, nie uda nam się wydrukować zdjęcia bez obramowania, do czego przyzwyczaiły nas już „plujki”. Drukarka ma jeszcze jedną wadę: podczas wydruków mocno hałasuje. Epson B500D to ciekawa propozycja dla średnich i dużych firm, w których dużo się drukuje. Nie sprawdzi się w domu.