Lars E. Svensson - prezes firmy Ericsson w Polsce

Ericsson gotowy do próbnych instalacji sieci 4G w Polsce

Ericsson przeprowadzi w Polsce w 2009 roku próbne instalacje sieci 4G. Sieciami LTE (Long Term Evolution) zainteresowani są polscy operatorzy.

– Operatorzy telekomunikacyjni w Polsce planują przeprowadzenie próbnych instalacji sieci Long Term Evolution (LTE). Ericsson jest gotowy do takich prób – powiedział Lars E. Svensson, prezes firmy Ericsson w Polsce. – Nasze kompetencje w tym obszarze potwierdza fakt, że szwedzki operator TeliaSonera w styczniu 2009 wybrał naszą firmę do budowy komercyjnej sieci LTE w Sztokholmie. – dodaje.

Wdrożenie rozwiązania LTE oznaczałoby prawdziwą rewolucję, jeśli chodzi o przepustowość sieci mobilnej, gdyż system ten umożliwia osiąganie prędkości rzędu 300 Mbps i więcej. Obecnie polscy operatorzy telekomunikacyjni rozbudowują sieć 3G opartą na rozwiązaniu HSPA/WCDMA umożlwiającą transmisję danych z szybkością 7,2 Mbps w kierunku do abonenta oraz do 1,9 Mbps w kierunku od abonenta do sieci.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.