Ericsson zbuduje w Nigerii światłowodową sieć dla użytkowników domowych

Zawarta umowa, pomiędzy Ericssonem, a firmą 21 Century Technologies, obejmuje najnowocześniejszą technologię GPON Fiber-To-The-Home (FTTH) i umożliwi świadczenie zaawansowanych szybkich usług szerokopasmowych dla użytkowników domowych.
Ericsson 21 Century

Projekt stanowi znaczący przełom dla regionu Zachodniej Afryki, rynku w dużym stopniu zdominowanego przez komunikację mobilną

Sieć Fiber-To-The-Home zapewni wysoką jakość łączności szerokopasmowej i usług, takich jak IPTV, szybki dostęp do Internetu oraz VoIP. Doprowadzanie sieci do pierwszych 10.000 domów rozpocznie się w styczniu 2009 r.

Na mocy umowy Ericsson zapewni kompletną światłowodową sieć dostępową typu “Deep Fiber” z EDA 1500 dla dostępu GPON i okablowanie światłowodowe, w tym systemy światłowodowe w technologii wdmuchiwanej Ribbonet i Micronet.

Kontrakt obejmuje także rutery Redback SmartEdge 1200 i rozwiązanie IMS firmy Ericsson dla sieci szkieletowej, umożliwiające płynny dostęp do szerokiego asortymentu usług multimedialnych.

Przypominamy również, że niedawno rozpoczęła się budowa pierwszej w Polsce w pełni światłowodowej sieci opartej na technologii FTTH. Artykuł o tym znajdziecie tutaj.