Energia (żarówka)

UE zadba o energooszczędność telewizorów

Unia Europejska oraz jej państwa członkowskie pracują obecnie nad regulacjami, które mają zapewnić poprawę wydajności energetycznej telewizorów.

Wszyscy producenci będą zobowiązani do spełnienia nowych wymagań UE, aby produkować, sprzedawać i importować telewizory na rynku europejskim. Opublikowanie regulacji, która zobowiązuje producentów do uzyskiwana certyfikatu, jest spodziewane w drugiej połowie 2009 roku. Oczekuje się, że produkty będą z nią zgodne po okresie przejściowym, do drugiej połowy 2010 roku.

Zarówno technologia plazmowa, jak i LCD poczyniły znaczny postęp na przestrzeni kilku ostatnich lat i obie charakteryzują się coraz lepszą wydajnością energetyczną.

Podczas ostatnich targów Consumer Electronics Show w Las Vegas, wielu producentów przedstawiło obecne i przyszłe technologie. Teraz będą musieli zaimponować nie tylko klientowi, ale także Unii, by uzyskać stosowny certyfikat. Wszystko w imieniu ochrony środowiska.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.