Co trzeci ankietowany spotkał się z osobą, z którą skontaktował się w biznesowym portalu społecznościowym, a 21% zrealizowało wspólne przedsięwzięcie z takim znajomym

Europejski rynek pecetów opiera się kryzysowi

Rynek pecetów w Europie nie dał się kryzysowi. Liczba sprzedanych komputerów nie spadła nawet o pół procenta, wręcz przeciwnie: odnotowano wzrost.

Komputery w Europie nie sprzedają się tak dobrze, jak zakładano, jednak nie odnotowano też spadku. W sumie sprzedano o 1,8% więcej pecetów, niż w ubiegłym roku. Głównym motorem napędowym okazały się netbooki – małe urządzenia przenośne okazały się gwiazdkowym hitem, znacznie wpływającym na ogólne statystyki.

Europejskim liderem rynkowym okazało się HP, kontrolując 21% rynku. Na drugim miejscu znalazł się Acer (17%). Reszta firm pozostaje na uboczu: Dell (10,7%), ASUS (6,2%) i Toshiba (5,9%). Niemal wszystkie największe firmy odnotowały wzrost sprzedaży, bardzo nieznaczny spadek odnotował tylko Dell.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.