GMail w wersji offline

Dostępna jest już testowa wersja funkcji Offline w poczcie GMail, która umożliwia odczytywanie e-maili nawet, jeśli nie mamy aktualnie połączenia z Internetem.

Google Labs udostępnia testową wersję funkcji GMail Offline, dzięki której użytkownicy poczty GMail bez połączenia internetowego będą w stanie odczytywać i archiwizować wiadomości, pisać nowe i dodawać je do wersji roboczych. Wszelkie wprowadzone zmiany zostaną jednak zapisane dopiero po połączeniu się z siecią. Funkcja korzysta z otwartego rozszerzenia Gears, do popularnych przeglądarek internetowych.

Nową funkcję można uaktywnić, przez własne konto GMail. Wystarczy wejść w ustawienia (Settings), następnie w zakładkę Labs, odnaleźć Enable Offline i zaznaczyć. Najpierw jednak trzeba zarejestrować się tutaj, w celu dołączenia do grupy testujących oprogramowanie Google.

Poniższe wideo przedstawia sposób działania funkcji GMail Offline:

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.