CHIP.pl widziany oczyma najnowszej przeglądarki Microsoftu

Google: „Zaktualizujcie wreszcie Internet Explorera (a potem go porzućcie)!”

Google zdecydowało się odciąć od starszych wersji Internet Explorera. Nieaktualne edycje przestały być wymieniane jako "obsługiwane", ich użytkownicy zaś namawiani do zmiany przeglądarki.

Firma Google coraz bardziej ingeruje w rynek przeglądarek. Trudno się dziwić, stała się graczem na tym polu, wraz z premierą przeglądarki Chrome. Od dziś, użytkownicy poczty Gmail, który wciąż korzystają z Internet Explorera w wersji szóstej (lub starszej) będą powitani zachętą do aktualizacji przeglądarki bądź propozycją wypróbowania Chrome’a lub Firefoksa. Google argumentuje, że dzięki zamianie (lub aktualizacji) przeglądarki, Gmail będzie działał dwa razy szybciej. Biorąc pod uwagę nasz test porównawczy przeglądarek, nie możemy się z tym nie zgodzić i również zachęcamy do wypróbowania innych przeglądarek. Na przykład Firefoksa.

Warto też pamiętać, że niezależnie od używanej przeglądarki, Internet Explorera wciąż warto aktualizować. Chociażby dlatego, że wiele popularnych aplikacji (na przykład komunikatory) korzysta z bibliotek IE do wyświetlania własnego interfejsu.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.