Urodzony w 1950 roku Paul Otellini jest piątym dyrektorem generalnym Intela. Jest również członkiem zarządu Google Inc.

Intel zanotuje pierwszą stratę od ponad 21 lat?

87 kwartałów minęło odkąd Intel poinformował o swoich stratach. Pod koniec pierwszego kwartału 2009 roku to jednak może nastąpić, czego główną przyczyną jest kryzys finansowy.

Według Paul’a Otellini’ego, dyrektora generalnego firmy Intel, jego firma zanotowała spadek dochodu i zysków o 19 procent w ostatnim kwartale zeszłego roku. Pierwszy kwartał 2009 roku może być jeszcze gorszy, a firma z Santa Clara prawdopodobnie zanotuje pierwsze straty od 21 lat i trzech kwartałów. Główną przyczyną takiego stanu rzeczy jest oczywiście globalny kryzys gospodarczy, ale dodatkowy wpływ ma na to zwyczajny spadek sprzedaży w okresie poświątecznym.

Przygotowując się na najgorsze, Intel już wdrożył plan obniżania kosztów, stosując kilka metod, których szerzej nie znamy. Wiadomo jednak, że na razie obeszło się bez masowych zwolnień pracowników. Miejmy nadzieję, że tak pozostanie.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.