Google Drive dołączy do pakietu sieciowych usług Google'a

Internetowy dysk Google’a być może jeszcze w tym roku

Google Drive, mityczna usługa internetowego giganta, być może pojawi się jeszcze w tym roku, i to oficjalnie. Bez konieczności modyfikowania Gmaila za pomocą przeróżnych wtyczek.

GDrive (lub Google Drive) to nic innego jak wirtualny dysk internetowy od giganta z Moutain View. Co ciekawe, usługa ta oficjalnie nie istnieje. Stworzyli ją użytkownicy Gmaila, przekształcając go za pomocą skryptów i wtyczek. Według niepotwierdzonych informacji, ta sytuacja to przeszłość. Google Driver ma być oficjalnie uruchomiony jeszcze w tym roku.

Jeżeli Google zdecyduje się na integracje usługi z innymi przez siebie oferowanymi, system operacyjny z jakiego korzystamy zacznie mieć znaczenie drugorzędne. Pakiet biurowy, twardy dysk, dokumenty, aplikacje – wszystko będzie znajdować się na serwerach z Moutain View. Nam będzie potrzebna tylko przeglądarka. Oczywiście, Google Chrome.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.