Inwazja na Strefę Gazy rozwścieczyła użytkowników Second Life

W grze społecznościowej Second Life istnieje kraina SL Israel, odpowiadająca prawdziwemu krajowi. Ostatnio w niej bardzo tłuczno: tłumy protestują przeciw nalotom w Strefie Gazy.

SL Israel to ostatnimi czasy bardzo ruchliwe i głośne miejsce. Użytkownicy Second Life ściągają z całej krainy do żydowskiego zakątka. W jednym celu: wyrazić swoje niezadowolenie z poczynań izraelskiej armii. Oczywiście, tej niewirtualnej. Naloty na Strefę Gazy poruszyły społeczność całego świata. Sytuacji nie poprawiło zamknięcie SL Israel dla turystów. Obecnie w całej krainie Second Life roi się od transparentów i protestujących tłumów. Dla wyjaśnienia, nie tylko muzułmańska część populacji protestuje.

W wyniku nalotu izraelskich F-16 na domniemane cele terrorystyczne zginęły 434 osoby, 2 800 zostało zranionych. Według niepotwierdzonych informacji, tylko mały procent ofiar to członkowie Hamasu. Obecnie trwa izraelska inwazja lądowa. Liczba ofiar na razie nie jest znana.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.