domowabiblioteczka

Inwentarz domowych zbiorów

Serwis domowabiblioteczka.pl jest stroną internetową, w której internauta może przeprowadzić domowy inwentarz - spełnia rolę domowej biblioteki.

Strona oferuje wiele przydatnych narzędzi, takich jak wyszukiwarka, dzięki której każdy szybko znajdzie pożądaną pozycję. Pozycję można wypożyczyć, oraz przechować informacje o osobie wypożyczającej. Z poziomu serwisu można wysłać do niej e-mail, jak również zobaczyć aktualnie wypożyczone pozycje. Przy dodawaniu do zbioru książki, wystarczy wpisać jej nr ISBN i pobrać dane z Biblioteki Narodowej. Półki (spisana w formie drzewka lista pomieszczeń i półek w domu) przechowują informacje o tym, gdzie leżą konkretne pozycje. Listę można zaimportować także z listy zbiorów z arkusza kalkulacyjnego. Jedną z dodatkowych funkcji jest pokazywanie prywatnych zbiorów innym osobom. Katalog publiczny to wyszukiwarka w zbiorze pozycji użytkowników, którzy zgodzili się udostępnić swoje zasoby. Adres e-mail właściciela książki można uzyskać, pod warunkiem upublicznienia własnych zbiorów.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.