Nvidia Ion + Apple Mac Mini

Mac Mini z platformą Ion i dwurdzeniowym Atomem?

Pewien partner nVidii ponoć potwierdził, że Apple jest pierwszą firmą, która otrzymała próbki platformy Ion. Owa platforma i dwurdzeniowy Atom mogą być podstawą nowych Maków Mini.

Ostatnie plotki pochodzące od jednego z partnerów nVidii głoszą, że Apple przygotowuje nowe, desktopy Mac Mini, oparte na platformie Ion. Nowy układ firmy z Santa Clara, uprzednio przedstawiany z jednordzeniowym Atomem, to połączenie procesora graficznego 9400M, który potrafi odtwarzać materiały Full HD i obsługuje technologię CUDA, z dwurdzeniowym procesorem Intel Atom 330, który pracuje z częstotliwością 1,6 GHz na magistrali FSB 533 MHz.

Według anonimowych źródeł, nowe Maki Mini miałyby pojawić się już w marcu 2009 roku, w okolicach targów CeBIT. Chociaż ich ceny nie są jeszcze potwierdzone, to mówi się o przedziale od 500 do 700 dolarów, czyli znacznie powyżej 1 600 złotych. Poczekamy, zobaczymy.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.