gazeta.pl

Mailowa pomyłka portalu Gazeta.pl

Przez godzinę w dniu dzisiejszym kilka milionów użytkowników poczty portalu Gazeta.pl mogło otrzymać nawet ponad sto niepożądanych wiadomości. Wszystko przez błąd pracownika.

Błąd jednej osoby, a tyle szkód – tak podsumować można dzisiejszą pomyłkę jednego z administratorów portalu Gazeta.pl, należącego do grupy Agora. Luka pozwalała na nieświadome, lub całkiem świadome wysłanie e-maila do KAŻDEGO użytkownika poczty, pod pretekstem chęci wypełnienia ankiety, proponowanej przez serwis. Taka sytuacja trwała przez godzinę, zanim została unicestwiona, co oznacza, że kilka milionów użytkowników poczty Gazeta.pl mogło otrzymać nawet ponad 100 niepożądanych e-maili.

Na szczęście, według Magdaleny Rowińskiej – rzeczniczki Agory S.A. – adresy pocztowe użytkowników, którzy otrzymywali niepożądane wiadomości, nie były widoczne dla nawet najczujniejszych spamerów. Co z tego, skoro w spamerów bawili się zwykli ludzie, zamieszczający w mailach ogłoszenia, propozycje matrymonialne i inne niepożądane treści.

0
Źródło: Rzeczpospolita
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.