O 18:00 finalna wersja Internet Explorera 8 zostanie udostępniona do pobrania

Microsoft znów na celowniku Wspólnoty Europejskiej

Wspólnota Europejska zarzuciła firmie Microsoft praktyki monopolistyczne. Gigant z Redmond, według urzędników, uniemożliwia uczciwą konkurencję na rynku przeglądarek.

Urzędnicy Wspólnoty Europejskiej zdecydowanie nie przepadają za firmą Microsoft. Gigant z Redmond zapłacił już miliard dolarów kary w wyniku poprzedniego postępowania antymonopolowego. Najwyraźniej to nie wystarczyło.

Wspólnota Europejska zarzuca gigantowi z Redmond bezprawne dołączanie przeglądarki Internet Explorer do systemu operacyjnego Windows. Zdaniem komisji, Microsoft nie powinien mieć prawa decydowania o ostatecznym kształcie swojego systemu operacyjnego, bo „godzi to w zasady konkurencyjności”.

Nas zastanawia tylko jeden fakt: jak urzędnicy Wspólnoty Europejskiej wyobrażają sobie pobranie z Internetu przeglądarki internetowej w systemie, który żadną nie dysponuje?

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.