Nowe mobilne procesory Intela powinny ujrzeć światło dzienne w okolicach kwietnia, kiedy na rynek trafi również procesor Athlon Neo

Nowe procesory Intela dla ultracienkich notebooków

Intel zapowiada, że jest w trakcie prac nad serią nowych, mobilnych procesorów, które skierowane są do ultracienkich notebooków, czyli nowokreowanego segmentu.

Konkurencja między firmami AMD i Intel wcale nie zwalnia tempa. Ta pierwsza niedawno utworzyła nowy segment rynku – ultracienkich notebooków, wprowadzając procesor Athlon Neo. Na odpowiedź kalifornijskiego producenta nie trzeba było długo czekać. Intel jest już w trakcie pracy nad nową serią mobilnych procesorów, których rozmiary wyniosą 22 x 22 mm.

Pierwszym przedstawicielem nowego segmentu jest notebook HP Pavilion dv2, którego cena i wyposażenie plasuje się pomiędzy ultramobilnymi netbookami, a „zwyczajnymi” notebookami.

Nowe procesory Intela mają być oparte na, aktualnie znajdujących się na rynku, niskonapięciowych (ULV) produktach, natomiast ilość wydzielanego przez nie ciepła (współczynnik TDP) nie przekroczy 10 W.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.