Plotka: Sony idzie w ślady firmy SEGA, pozbywa się konsol do gier

Sony ponoć szykuje wielkie oświadczenie dotyczące swojej przyszłości. Wiemy, że firma zrezygnuje z jednego całego segmentu rynkowego. Którego? Wszystko wskazuje na konsole do gier.

Coraz więcej dobrze poinformowanych źródeł (w tym pochodzących z wewnątrz firmy) mówi o porzuceniu przez Sony „bardzo ważnego” działu rynkowego. W całości. Niestety, nie wiemy jakiego, więc pozostaje nam spekulować. Paradoksalnie, tylko jedna opcja wydaje nam się prawdopodobna w związku z oświadczeniem: porzucenie rynku gier.

Playstation 3 nie zarobił tyle, ile oczekiwano. Wręcz przeciwnie, został pokonany przez konkurencję. I to posiadając markę PlayStation, konsoli, która w poprzednich wcieleniach podbiła rynek w sposób absolutny. Przenośna konsola PSP radzi sobie niewiele lepiej. Sony coraz bardziej zazdrości firmie SEGA, która po porażce Dreamcasta zajęła się produkcją gier.

Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.