Pozbycie się informacji o błędzie podczas uruchamiania systemu operacyjnego

Po instalacji przeglądarki Internet Explorer 7 pojawia się podczas startu systemu Windows informacja o błędzie, która brzmi: »Nie odnaleziono punktu wejścia procedury w bibliotece psapi.dll«. Podpowiadamy, jak sobie z tym poradzić.

Przyczyną problemu jest konflikt pomiędzy nową a starszą wersją pliku. Sporo programów antywirusowych, np. BitDefender, a takż niektóre sterowniki korzystają z pliku »psapi.dll«, kilka z nich nawet instaluje własną wersję pliku. Opisany problem występuje w sytuacji, gdy plik jest starszy niż znajdująca się w folderze systemu Windows kopia. W celu pozbycia się konfliktu trzeba uruchomić funkcję wyszukiwania systemu Windows i wyszukać instancje pliku »psapi.dll« na partycji systemowej komputera. Następnie klikamy wszystkie znalezione pliki i zmieniamy ich nazwę na »psapi.old«. Jedynie w podfolderze »system32« folderu Windows zostawiamy nazwę pliku bez zmian. Na koniec ponownie uruchamiamy komputer. Programy odwołujące się do pliku »psapi.dll« znajdą w przyszłości jedynie aktualną wersję w folderze systemowym i dzięki temu będą działały bez zarzutu.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.