Problem z otwarciem stron internetowych Microsoftu

Po zmianie systemu operacyjnego na Windows Vista straciliśmy dostęp do stron internetowych Microsoftu, a do innych stron internetowych mamy. Dzieje się tak niezależnie od tego, czy firewall jest włączony, czy wyłączony. Komputer ma płytę główną z chipsetem Nvidia.

Przyczyną tego dziwnego problemu prawdopodobnie jest chipset nForce bądź zainstalowany sterownik karty sieciowej Nvidia. Sterownik nie jest zgodny z Vistą. Dlatego jedyne rozwiązanie to odinstalowanie sterownika chipsetu Nvidia, a na-stępnie zainstalowanie domyślnego sterownika Windows. W tym celu wybieramy polecenie »Start | Panel sterowania«, »System«, następnie »Menedżer urządzeń«. W Menedżerze urządzeń rozwijamy gałąź »Karty sieciowe«, przechodzimy dalej i klikamy prawym przyciskiem myszy wpis dotyczący nForce. Teraz należy wybrać polecenie »Aktualizuj oprogramowanie sterownika«, następnie »Przeglądaj mój komputer w poszukiwaniu oprogramowania sterownika«. W nowym oknie klikamy »Pozwól mi wybrać z listy sterowników urządzeń na moim komputerze«, w kolejnym oknie zaznaczamy na wyświetlonej liście kompatybilnych urządzeń domyślny sterownik Windows. Gdy klikniemy przycisk »Dalej«, Vista będzie wykorzystywać oraz automatycznie skonfiguruje domyślny sterownik.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.