Problem z otwarciem stron internetowych Microsoftu

Po zmianie systemu operacyjnego na Windows Vista straciliśmy dostęp do stron internetowych Microsoftu, a do innych stron internetowych mamy. Dzieje się tak niezależnie od tego, czy firewall jest włączony, czy wyłączony. Komputer ma płytę główną z chipsetem Nvidia.

Przyczyną tego dziwnego problemu prawdopodobnie jest chipset nForce bądź zainstalowany sterownik karty sieciowej Nvidia. Sterownik nie jest zgodny z Vistą. Dlatego jedyne rozwiązanie to odinstalowanie sterownika chipsetu Nvidia, a na-stępnie zainstalowanie domyślnego sterownika Windows. W tym celu wybieramy polecenie »Start | Panel sterowania«, »System«, następnie »Menedżer urządzeń«. W Menedżerze urządzeń rozwijamy gałąź »Karty sieciowe«, przechodzimy dalej i klikamy prawym przyciskiem myszy wpis dotyczący nForce. Teraz należy wybrać polecenie »Aktualizuj oprogramowanie sterownika«, następnie »Przeglądaj mój komputer w poszukiwaniu oprogramowania sterownika«. W nowym oknie klikamy »Pozwól mi wybrać z listy sterowników urządzeń na moim komputerze«, w kolejnym oknie zaznaczamy na wyświetlonej liście kompatybilnych urządzeń domyślny sterownik Windows. Gdy klikniemy przycisk »Dalej«, Vista będzie wykorzystywać oraz automatycznie skonfiguruje domyślny sterownik.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.