Nowy procesor posiada dwa razy mniej podręcznej pamięci L2, niż procesory z serii Q8000 i aż sześć razy mniej, niż procesory z serii Q9x50

Procesor Core 2 Quad na rynek Low-end

Intel planuje rozszerzyć swoją ofertę o procesor Core 2 Quad, pracujący z częstotliwością 2,6 GHz i posiadający 2 MB podręcznej pamięci, który skierowany jest na rynek Low-end.

Oprócz obniżek cen czterordzeniowych procesorów Core 2 Quad, których w Polsce zapewne nawet nie zauważymy, Intel przygotowuje nowy CPU z tej linii. Model Q7500, wytworzony w 45-nanometrowym procesie technologicznym, pracuje z częstotliwością 2,6 GHz i oferuje współczynnik TDP równy 65 W, magistralę FSB z taktowaniem 800 MHz oraz zaledwie 2 MB podręcznej pamięci L2 cache.

Teraz jednak dużo lepsza wiadomość. Cena nowego procesora Core 2 Quad Q7500 nie powinna przekroczyć progu 150 dolarów, co w przeliczeniu daje nam kwotę powyżej 500 złotych.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.