Przypisanie favikon do wybranych stron internetowych oraz ich ochrona

Favikony to małe ikony, które są wyświetlane przy nazwach stron Ulubionych w celu ułatwienia odnalezienia strony na liście (określenie pochodzi od "favorite icon"). Coraz więcej stron ma własne ikony, które są zagnieżdżone w kodzie HTML stron internetowych. W przypadku gdy strona nie ma favikony, przeglądarka wykorzystuje domyślną ikonę.

My też możemy każdej stronie internetowej przypisać wybrane przez nas ikony. Aby przeglądarka samoczynnie z powrotem ikony nie zamieniła, możemy wybrany przez nas obrazek chronić.

W tym celu postępujemy następująco: klikamy prawym przyciskiem myszy interesujący nas adres internetowy na liście Ulubionych, po czym wybieramy z menu kontekstowego polecenie »Właściwości«. Teraz klikamy przycisk »Zmień ikonę« i przechodzimy do interesującej nas favikony. Zamykamy okno i potwierdzamy wybór, klikając kolejno przyciski »OK«, »Zastosuj«, a następnie ponownie »OK«. W kolejnym kroku klikamy jeszcze raz prawym przyciskiem myszy wpis strony internetowej i ponownie wybieramy polecenie »Właściwości«. W zakładce »Ogólne« zaznaczamy opcję »Tylko do odczytu«, po czym zamykamy okno, klikając kolejno przyciski »Zastosuj« i »OK«.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.