pomoc windows

Przywrócenie dostępu do pomocy systemu Windows

Podczas próby uzyskania dostępu do pomocy Windows wyświetlana jest informacja o błędzie: »System Windows nie może otworzyć Pomocy i obsługi technicznej, ponieważ usługa systemu nie jest uruchomiona«.O co chodzi?

Informacja o tym błędzie wskazuje na to, że internetowa usługa systemu Windows dla Centrum pomocy i obsługi technicznej nie została uruchomiona. W celu uzyskania dostępu do pliku pomocy systemu przechodzimy w Panelu sterowania kolejno do »Wydajność i konserwacja« (tylko w widoku kategorii), następnie »Narzędzia administracyjne«. W kolejnym oknie zobaczymy oddzielne ikony dla poszczególnych funkcji zarządzania systemem. Dwukrotnie klikamy ikonę »Usługi«. Zobaczymy listę uruchamianych w tle usług, a w kolumnie »Typ uruchomienia« rozpoznamy, czy dana usługa aktualnie jest uruchomiona, czy może na stałe wyłączona. W tabeli szukamy usługi »Pomoc i obsługa techniczna«, której typ uruchomienia jest »Wyłączony«. Po kliknięciu prawym przyciskiem myszy wpisu wybieramy polecenie »Właściwości«.

W kolejnym oknie z menu »Typ uruchomienia« wybieramy wartość »Automatyczny«. Teraz zamykamy wszystkie otwarte okna, klikając przycisk »OK«. Dostęp do pliku pomocy znowu uzyskamy bezproblemowo po ponownym uruchomieniu systemu operacyjnego.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.