Putin

Putin: „Nie jesteśmy inwalidami!”

Michael Dell został słownie spoliczkowany przez Władimira Putina, premiera Rosji. Były prezydent nie chce słyszeć o żadnej pomocy od firmy Dell.

Podczas szczytu gospodarczego World Economic Forum w Davos, doszło do niecodziennego incydentu. Po długim, bo aż 40-minutowym przemówieniu, Władimir Putin zachęcił zebranych do zadawania pytań. Wśród nich był założyciel bardzo popularnej firmy komputerowej, Miechael Dell. – Jak my, jako sektor IT, możemy pomóc usprawnić waszą ekonomię, jak już wyjdziecie z kryzysu i zaczniecie wykorzystywać swój wspaniały talent naukowy? – spytał. Nie było to najmądrzejsze pytanie do byłego agenta KGB. – Nie potrzebujemy żadnej pomocy! – zagrzmiał Putin – Nie jesteśmy inwalidami. Nie jesteśmy upośledzeni. Pomaga się rencistom i krajom rozwijającym się – dodał premier.

Dużo później, odpowiadając na inne pytanie, uczynił wyraźną aluzję do Della: – Rosjanie są znani przede wszystkim ze znakomitego oprogramowania, nie sprzętu. Komputer potrafi zbudować nawet największy patałach. – podsumował Putin.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.