AMD Mobility Radeon HD 4000

Rodzina mobilnych procesorów graficznych AMD

AMD oficjalnie wprowadza rodzinę mobilnych procesorów graficznych Radeon HD 4000, które zbudowane zostały w oparciu o 55-nanometrowy proces technologiczny.

Rodzina kart graficznych Radeon HD 4000 wreszcie została wdrożona w realia przenośnych komputerów. ATI Mobility Radeon HD 4800, HD 4600 oraz HD 4500 to serie procesorów graficznych, wytworzonych w technologii 55 nm, obsługujących biblioteki DirectX 10.1 i dostarczających multimedialnej rozrywki w jakości HD, nie zapominając o wydajności w grach, ale również o żywotności baterii.

Według AMD, pierwszy mobilny procesor graficzny obsługujący pamięci GDDR5 – Radeon HD 4870 – zwiększy o 1,8 raza wydajność graficzną w porównaniu z jego poprzednikami. A dodatkowo obsługiwał będzie technologię CrossFireX, co ma zapewnić mu absolutną dominację wśród rozwiązań graficznych dla notebooków.

Nowa rodzina mobilnych procesorów graficznych AMD pojawi się na rynku jeszcze w tym kwartale.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.