CrunchPad

Tablet PC za 300 dolarów?

CrunchPad to komputer typu tablet PC, skonstruowany przez ludzi z serwisu TechCrunch. Początkowo komputer z dotykowym ekranem miał kosztować 200 dolarów - nie udało się...

Nie tak dawno, bo w lipcu zeszłego roku, bloggerzy z serwisu TechCrunch uznali, że tablety PC są zdecydowanie za drogie na kieszenie przeciętnych użytkowników. Ich plan zakładał skonstruowanie takiego komputera, który kosztowałby 200 dolarów.

No cóż, teraz bardziej realistyczna wydaje się kwota 300 dolarów (ponad 1 000 złotych), co jak na taki sprzęt i tak jest kwotą niewielką. Urządzenie jak na razie prezentuje dość przyzwoite wyposażenie – znajdziemy w nim 12-calowy dotykowy ekran (format 4:3), procesor VIA Nano, 1 GB pamięci RAM oraz 4 GB pamięci flash do przechowywania danych, a także oczywiście open source’owe oprogramowanie wraz z systemem Ubuntu.

Więcej zdjęć, informacji i filmów znajdziecie na stronie TechCrunch.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.