„Tytanowe” dyski SSD

G.Skill zaprezentował nową serię dysków Solid State Drive (SSD) o nazwie Titan. Urządzenia korzystają z kości NAND Flash typu MLC i oferują nawet do 256 GB wolnej przestrzeni.

Nowa seria to nie tylko duże pojemności. Zwiększeniu uległy także prędkości odczytu i zapisu, które teraz wynoszą 200 MB/s (odczyt) i 160 MB/s (zapis). Czas dostępu do danych oscyluje w granicach 0,2 ms. Żywotność ustalona została na poziomie półtora miliona godzin.

Dyski SSD kierowane są przede wszystkim do posiadaczy komputerów przenośnych. Wysoka odporność na uszkodzenia mechaniczne (do 1500G) powinna ochronić zapisane informacje, a niski pobór prądu maksymalnie wydłuży czas pracy podczas korzystania z baterii.

Dyski SSD G.Skill z serii Titan objęte są 24-miesięczną gwarancją producenta i niebawem dostępne będą w ofercie sieci salonów komputerowych Reactor. Ceny będą rozpoczynać się od 1 400 PLN brutto.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.