Weryfikacja tajemniczego znikania wolnego miejsca

Trochę to dziwne, ale miejsce na dysku twardym znika, pomimo że w ostatnim czasie ani nie instalowaliśmy zbyt wielu programów, ani nie zapisywaliśmy gigabajtów danych.

Gdy dostępne wolne miejsce bez naszego udziału zaczyna się kurczyć, winę za to mogą ponosić ostatnie nieoczekiwane restarty systemu operacyjnego. Jeżeli funkcja wysyłania raportów o błędach jest aktywna, Windows po każdej awarii systemu zapisuje na dysku obraz pamięci RAM, który możemy wysłać do Microsoftu. Wszystkie tego typu dane są przechowywane, mimo że w zasadzie później są niepotrzebne. Ponieważ rozmiar pamięci RAM współczesnych komputerów liczony jest w gigabajtach, obrazy pamięci zajmują często sporo miejsca na dysku twardym. Zrzuty pamięci możemy bez obaw usunąć. W tym celu w Eksploratorze Windows sprawdzamy zawartość folderu »C\WINDOWS\pchealth\ERRORREP\UserDumps«. Usuwamy wszystkie pliki HDMP, jak również MDMP. Pierwsze stanowią nieskompresowany zrzut pamięci, podczas gdy drugie są skompresowaną wersją zrzutu przeznaczoną do wysłania w formie raportu o błędzie do Microsoftu.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.