Acer Aspire One 10.1

Większy Aspire One za 400 dolarów?

Acer w lutym 2009 roku wprowadzi na rynek większego netbooka Aspire One, którego wyposażył w procesor Atom, do 2 GB pamięci RAM oraz 10-calowy ekran LCD.

Według chińskiego portalu Apply Daily, produkcją większych netbooków z rodziny Aspire One zajmie się Compal, co zaowocować ma dość niską ceną, przynajmniej według producenta. Z jeszcze niepotwierdzonych informacji wynika, że nowy model kosztować będzie około 400 dolarów, co w Polsce może przełożyć się na kwotę powyżej 1300 złotych. W tej chwili 10-calowe netbooki z systemem Windows XP firmy Asus, czy MSI można już kupić w cenie poniżej 1300 złotych.

Większy, ale wciąż ultramobilny komputer Aspire One zostanie wyposażony w 10-calowy ekran o rozdzielczości 1024 x 600 pikseli, procesor Intel Atom z taktowaniem 1,6 GHz, do 2 GB pamięci RAM, natomiast dostępny ma być w co najmniej trzech kolorach – czarnym, białym i czerwonym.

Acer zdołał uzyskać dość spory udział w rynku netbooków, pomimo wprowadzenia tylko jednego modelu – Aspire One z 8,9-calowym ekranem. W tej chwili cena najtańszej wersji wynosi 750 złotych.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.