Według ostatnich plotek, ostateczna wersja systemu Windows 7 ma zadebiutować 23 października 2009 roku

Windows 7 zwiastunem definitywnego przejścia na 64 bity

25% wszystkich Windows Vista w USA jest już 64-bitowa. Microsoft uważa, że w przypadku Windows 7 proporcję się odwrócą: 32-bitowe wersje będą należały do mniejszości.

Windows 7 pojawi się na rynku, kiedy to 4 gigabajty pamięci operacyjnej znajdziemy w każdym nowym komputerze. Droższe modele będą miały zapewne i więcej RAM-u. Aby obsłużyć w pełni więcej niż ~3,25 GB pamięci operacyjnej musimy zastosować 64-bitowy system operacyjny. Dlatego też najprawdopodobniej w końcu nastąpi długo oczekiwana rewolucja. Pierwsze 64-bitowe procesory pojawiły się już wiele lat temu. Do dziś systemy 64-bitowe to niewielka część rynku.

Użytkownicy Windows nie mieli jak dotąd motywacji do przesiadki na 64-bitowy system operacyjny. Drogie pamięci RAM i brak aplikacji korzystających z dobrodziejstw nowych procesorów skłaniały do pozostania przy 32-bitowym Windows. Wraz z dużą obniżką cen RAM-u ma się to zmienić.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.