Wirtualizacja wkracza do WLAN

Technologia "virtual port" umożliwia wirtualizację sieci WLAN, a tym samym znacznie zwiększa niezawodność, bezpieczeństwo i obniża koszty stworzenia sieci bezprzewodowej.

Technologia „virtual port” sprawia, że każde urządzenie, które łączy się z siecią bezprzewodową, otrzymuje unikatowy bezprzewodowy adres MAC – BSSID. Pomimo że urządzenia podłączone są w danym momencie do sieci WLAN o jednej nazwie (określa ją identyfikator SSID), każde z nich widzi inny identyfikator wirtualnego punktu dostępowego Meru. Co ważne, zachowana przy tym zostaje koncepcja wirtualnej komórki Meru. Oznacza to, że urządzenie – będąc przenoszone przez użytkownika w obrębie sieci WLAN –  jest rozpoznawane z tym samym identyfikatorem na wszystkich punktach dostępowych. Sprzęt korzystający z wirtualnych portów możemy zupełnie odizolować od siebie – stosując reguły dostępne na firewallu kontrolera. Można to porównać do sieci Ethernet, gdzie kabel od każdego komputera posiada swoją wtyczkę w routerze czy switchu.

Technologia „virtual port” jest dostępna w dedykowanym do kontrolerów oprogramowaniu Meru System Director 3.6, które służy do tworzenia i zarządzania siecią WLAN opartą o sprzęt Meru Networks. Oprogramowanie w wersji produkcyjnej ma się pojawić w pierwszym kwartale roku 2009, a wszyscy użytkownicy z ważnym kontraktem wsparcia technicznego będą mogli pobrać je za darmo.

Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.