Zamordował matkę, bo zabrała mu grę komputerową

Zabił matkę, zranił poważnie ojca. Uciekł z domu zabierając ze sobą powód "kłótni". A co było tym powodem? Gra komputerowa Halo 3.

Daniel Petric to ciężki przypadek uzależnienia od gier komputerowych. Rozumiemy spędzanie nocy nad grami (kto w redakcji CHIP-a jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci kamień), ale to, czego dopuścił się młody psychopata, zasługuje na potępienie.

Petric uwielbiał Halo 3. Zaniedbywał przez to wszystkie inne aspekty życia. Jego rodzice nie wytrzymali i w końcu zabrali chłopakowi ulubioną grę. Daniel włamał się szafki ojca z bronią, wszedł z karabinem do sypialni rodziców i powiedział: – Zamknijcie oczy, mam dla was niespodziankę. Później zaczął strzelać. Gdy uznał, że oboje nie żyją, uciekł z domu, zabierając ze sobą jedną rzecz: grę komputerową.

Chłopak został potraktowany przez sąd jako dorosła osoba. Spędzi resztę życia w więzieniu, bez możliwości warunkowego zwolnienia.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.