powerpoint autokorekta

Zapobieganie samoczynnej zmianie wybranego rozmiaru czcionki

PowerPoint automatycznie zmniejsza rozmiar czcionki, gdy wpisywany tekst dochodzi do granicy pola tekstowego przeznaczonego na tytuł lub właściwy tekst. Choć takie zachowanie często jest pożądane, czasami wolelibyśmy go uniknąć. Wygląda na to, że w opcjach formatowania brakuje wpisu umożliwiającego wyłączenie tej funkcji.

Mimo że rozmiar czcionki zasadniczo jest opcją formatowania, funkcja automatycznego dopasowania rozmiaru czcionki znajduje się w innym miejscu. Wybieramy umieszczone obok menu »Format« polecenie »Narzędzia | Opcje Autokorekty«, po czym przechodzimy do karty »Autoformatowanie podczas pisania«. W sekcji »Zastosuj podczas pisania« znajdziemy dwie opcje: »Autodopasowanie tekstu tytułu do symbolu zastępczego« oraz »Autodopasowanie tekstu podstawowego do symbolu zastępczego«. Za ich pomocą możemy indywidualnie ustalić, czy i dla których rodzajów tekstu PowerPoint ma automatycznie dopasowywać rozmiar czcionki.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.